Už jsou mi 3 roky

Jak rostu ...

Dnes je 16.12.2013 a mně jsou už 3 roky, to jsem ale vyrostla, co?! Moc se toho u nás doma změnilo, i já*;-), tak Vám to musím zasejc všechno napsat, ať mě znáte, co nejvíííc.

Daří se mi moc dobře, když mě zrovinka nezlobí můj malý bráška Kryštůfek, kterého maminka přinesla domů z porodnice v březnu letošního roku = 2013.

Pořád cvičím každý den, ale už to není jen Vojtova metoda,... ale cvičím dle Bobath konceptu, který se rodiče naučili u tety Petry v Novém Jičíně. Ale i Vojtovku sem tam cvičit musím, ach jooo*;-/ Ale asi to fakt pomáhá!!! Musím říct, že nechápu, co všechno už ten můj bráška zvládá, tak to musím postupně natrénovat i jááá!!! A taky cvičím na válci, jupííí!!! Někdy na něm sedím jako na motorce, někdy se o něj jen opírám. A někdy se mi na něm vůbec cvičit nechce a rodiče jsou z toho smutní, ale když to je tak těžkééé ...

A teď pozorně poslouchejte. Mám cca 1 měsíc parapodium (nebojte, není to nic hrozného, je to stojan, ve kterém stojím moc ráda). Maminka dá jeho fotečku do foteček, tak se můžete podívat*;-) Tatínek říká, že jsem jak "kybork", ale moc se mi to líbí!!! Můžu tak s rodiči i "tančit"*;-) 

A taky se pokoušíme vysadit kokinka na epilepsii, protože jsem už více než rok neměla "cukaturu", jsem za to moc ráda. A navíc mi rodičové dávají další kokinka, která papám jen přes týden, a to 4x denně, vždycky půl hodinu před papáním. Jsou to doplňky papiny a rodičové tomu říkají aminokyseliny a musím říct, že mi opravdu chutnají. Předepisuje mi je paní doktorka v Praze, heč*;-) 

Ještě se musím pochlubit, že mě tatínek každý den masíruje, což mi moc pomáhá. Protože se mi začaly zkracovat svalíky na nožičkách, které ještě úplně nepoužívám. Ale masážky jsou skvělééé. I když tatínka to prý stálo dost úsilí, aby se to naučil. Chodil kvůli tomu půl roku do školy, a tak velcí kluci jako je taťka už přece do školy nechodí *:-D, ale zvládl zkoušky i praxi (masíroval jiné lidičky). A teď mi masážkama moc pomáhá.

A abych prý nevyšla ze cviku, tak jezdím 2x do roka do Janských Lázní. Nevím sice, jak dlouho ještě tam budu moct jezdit, protože tety tam říkají, že je časem zavřou*;-/ A bohužel to tak asi bude, protože když jsme tam s maminkou, babičkou a bráškou a pak i s taťkou na podzim byli, maminka z toho byla moc smutná. Měla jsem o trošku méně procedur a taky na celou léčebnu byli jen dva páni doktoři, a to je opravdu moc málo. Dvakrát denně tam zase musím cvičit, chodím denně do bazénu, to je supeeer a taky chodím do vany, kde je moc bublinek!!! Škoda, že takovou nemůžu mít i doma, protože tam dovádím, je to sranda*;-) A taky každý den chodím na dlouhé procházky, vzdoušek je tam čisťounký*;-) Uvidíme, jak to bude dál nebo kam budeme jezdit, ale mi se tam moc líbí, i když cesta tam i domů je moc dlouhá:-/

Tak asi tak*;-) Budu psát častěji, tak kdyžtak mrkněte, jak budete mít chvilinku*;-)

A bojuju dál*;-)